שעת סיפור על פונדקאות

אודות המפגש

 

מפגש לגיל הרך ולגילאי ראשית קריאה, המספר לילדים על טבעה של המשפחה החדשה ומעודד כול ילד וילדה לספר ולצייר את סיפור המשפחה שלו/ה.

 

 "הַסִּפּוּר שֶׁל מִיכָאֵל וְשֶׁל דָּנִיֵּאל" – ספר-ילדים חדש מפרי עטי, על פונדקאות כדרך להורות (הוצאת כנרת, זמורה, דביר), ראה אור זה עתה בליווי איוריה המדהימים של ענת אקסלרוד.

 

הספר מספר את סיפור בואם לעולם של בניי התאומים, באמצעות פונדקאות בהודו.

 

את גרסתו הראשונית כתבתי לילדיי בטרם בואם לעולם, כדי להסביר להם את דרך הולדתם. גרסה זו ראתה אור במהדורה משפחתית מצומצמת בליווי תצלומי הרופאה, תורמת הביצית והפונדקאית. מהדורה זו ליוותה את בניי בכול מסגרת חינוכית שגדלו בה, מפעוטון ויצ"ו היהודי-ערבי ביפו, דרך אשכול הגנים בנווה צדק, גן הילדים בתובל ובית הספר במשגב.

 

עם השנים הבנים נתקלו באמירות כמו 'יש לכם אימא, אבל אבא שלכם לקח אתכם ממנה', ואמירות אלה ואחרות, כמו גם הקמפיינים שהתחוללו בארץ, לפיהם הפונדקאות היא רק סחר בנשים, הביאו אותי להחלטה לפרוץ את המסגרת האינטימית המשפחתית ולהביא את סיפורנו בפני הציבור.

 

הספר לווה מקצועית בידי הפסיכותרפיסט ד"ר אילן טבק-אבירם והמטפל באומנויות איתן גילור-מלר, שניהם אבות גאים לילדים וילדות מפונדקאות. איור הספר נעשה בשיתוף בית הספר לאיור "מאיירימים," בהשגחתה של המאיירת ליאורה גרוסמן, בידי ענת אקסלרוד, שהייתה תלמידתה.

 

אשמח לבוא אל הגן/בית הספר שלכם/ן, לספר את סיפורנו לילדים ולהפעיל אותם בכתיבת סיפורם/ן. בספר יש דף עבודה מיוחד לכל ילדה וילד לספר את סיפור משפחתם.

 

 

אילן שיינפלד (יליד 1960) הוא סופר ומשורר עטור פרסים ואב יחידני לתאומים, מאחוריו 32 ספרי שירה וסיפורת, עיון והדרכה, ספרי ילדים, מחזות ותסריטים. אילן הוא זוכה פרס ברנר לספרות (2021), פרס ראש הממשלה לסופרים (1990, 2015) ועוד רבים אחרים.

הזמנת מפגש

Call Now Button