אקטואליה

הכוכבות הבאות.

החיים, הכתיבה, ההורות ומה שביניהם (206).

      נשים לרגע, רק לרגע, את הפוליטיקה בצד. אליאב זוהר הוא יוצר מעניין, רגיש ומוכשר. אבל הביצועים שלו בתוכנית הגמר אמש לא היו טובים, ובחירתו לסיים את העונה בשיר שבו פתח אותה, "מיכל," הייתה יפה, מחזורית, אבל לא נכונה.

     בשלב הדו-קרב התרגשתי מאד. היה לי ברור, שליבי פנקר תגבור על אליאב, וששלישיית הגמר תהיה ליבי פנקר, נופיה ידידיה ומיטב שרמן. אמרתי את זה לעצמי אפילו בקול. ואו, שלישיית נשים בגמר הכוכב הבא.

     ואז הגיע שלב ההצבעה, וליבי, ששרה נפלא, הודחה רגע לפני הגמר, ואליאב עלה.

     הצטערתי על כך מאד. אבל אמרתי לעצמי, ששתי הנשים, מיטב ונופיה, הן זמרות מצוינות, וודאי לי שאחת מהן תזכה בגמר. ואמנם, גם השופטים חשבו כמוני, ורובם נתנו לאליאב את המקום השלישי, והציבו את שתיהן בתיקו בגמר.

     ומה שהכריע הוא הצבעת הקהל, שתפסה 90% בהכרעה על הכוכב.ת הבא.ה של ישראל.

     וכאן כבר נכנסה הפוליטיקה.

     עיני אינה צרה בהצלחתו של אליאב. אני מאחל לו הצלחה רבה בהמשך דרכו. נטל ההוכחה, האם יוכל לעבור משלב האמן המיוסר לשלב האמן המתחדש והבשל מוטל כעת על כתפיו. זה לא הולך להיות לו קל. אבל ודאי לי, ששלב הגמר הזה הסתיים בתקלה גדולה. ההפקה לא לקחה בחשבון שאנחנו מצויים רגע לפני בחירות, שבהן יוכרע גורלה של מפלגת הליכוד, זו שאביו של אליאב, מיקי זוהר, הוא חבר בכיר בה. במצב ציבורי רגיש כזה, אסור היה להפקה להקצות 90% לציבור. היה עליה לתת לציבור 49% בלבד בהכרעה.

     אליאב זכה בגמר הכוכב הבא בזכות רגישותו, כישרונו והעזתו. אבל ההפקה נכשלה. היא הייתה צריכה לצפות את מהלך הדברים ולנקוט בגישה אחרת. לכן, לו הייתי טמירה ירדני, הייתי מודיע עוד היום על פתיחת קמפיין הדסטארט שסכום היעד שלו הוא שלושה מיליון שקלים, מיליון לכול אחת מן הנשים שהגיעו לגמר, או שלושה קמפיינים, אחד בעבור ליבי, שני בעבור נופיה ושלישית בעבור מיטב. לו תעשה כן, תופתע טמירה ירדני מן התוצאות. ודאי לי שהציבור יצביע בכיסו עבורן וירצה בהצלחתן.

     ואם טמירה ירדני לא תאמץ המלצתי זו, זו המלצתי גם לכול אחת מן הזמרות המוכשרות שהגיעו לגמר, ולא זכו בו, להוריהן ולחבריהן. אל תקבלו את הכרעת הגמר הזאת. צאו לציבור, הציעו לו לצבור מיליון שקל לכול אחת משלוש הזמרות הנפלאות הללו, וכך תגלו להן את מידת ההערכה והאהבה העצומה שעוררו בציבור, ותתנו גם להן מיליון שקלים לכול אחת ואחת, לפיתוח הקריירה המוסיקלית והבימתית שלה.

     ובאשר לפוליטיקה, ההצבעה בכוכב הבא אמש הראתה מה כוחו של ציבור פוליטי מאוחד, מול ציבור מפולג. ראוי להתייחס לתוצאותיה כאל אזעקת השכמה למחנה השינוי. זהו הזמן האחרון לחדול בו מן המתקפות ההדדיות והפסילה של המפלגות הערביות כשותפות ראויות ואפשריות בקואליציה הבאה. הדרך היחידה שבה תחזרו לשלטון, תשמרו ותחזקו את הישגיה של הממשלה היוצאת ואף תתמידו בהם – היא העמדת גוש מגוון, רבגוני, ורסטילי אבל מגובש, מול גוש הימין.

מודעה

אילן שיינפלד

כתיבה וקריאה הן בעבורי אורח חיים וגם הכרח. אני אדם המגלה את עולמו במלים. התחלתי לכתוב בגיל ארבע-עשרה, ומאז אני כותב שירה וסיפורת, מחזות ותסריטים, ספרי הדרכה בכתיבה ועוד, למבוגרים ולילדים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Call Now Button