אקטואליה

מנהיג לאומי ראוי ליותר מתליון.

החיים, הכתיבה, ההורות ומה שביניהן (157).

     שמחתי לראות את סדרת התליונים שהופקה והופצה השבוע להנצחת פועלו וזכרו של יושב ראש תנועת הליכוד והאופוזיציה, מר בנימין נתניהו. אהבתי גם את העובדה לפיה הופקו תליוני זהב ותליוני כסף, במדרג מחירים נוח, שיאפשר לכול אוהביו וידידיו לרכשם, איש ואישה כאשר ידו משׂגת.

     בנימין נתניהו בהחלט ראוי להנצחת פועלו, ולהרבה יותר מכך. ראוי שדיוקנו האצילי יוטבע בזיכרון האומה ותושביה לא רק בתכשיטים, אלא גם בחפצים ובמצרכי יסוד נפוצים יותר. שהרי בעוד תכשיטים לכול סוגיהם הם בגדר מותרות בעבור האדם הפשוט, אוהב נתניהו, ניתן למצוא בהחלט סדרות שלמות של אבזרים, חפצי סדקית ומוצרים שונים, שאפשר להטביע עליהם את דיוקנו ומחירם יהיה שווה לכל נפש.

     יש בזה גם הגיון שיווקי. כל מותג מצליח ברחבי תבל, הפותח סדרת מוצרי קידום מכירות, הקרויים בלעז מרצ'נדייזינג, בונה אותה מראש כסדרה שיש בה שפע של אפשרויות, מתאימות לכל כיס. בהתאם, כול תאגיד כלכלי גדול, חברה בינונית או בית עסק קטן יודע, שאפשר להפיק מוצרים שונים עם שם ולוגו המותג גם במחיר פעוט. כך, למשל, לוחות שנה, עטים, כריות, מאחז לעטים, פד לעכבר מחשב, ועוד ועוד.

     יתכבדו, אפוא, יועצי המיתוג והקידום של מר נתניהו ויישבו על המדוכה. אפשר, למשל, לייצר סדרת מצעי מיטה עם דיוקנו של מר נתניהו מוטבע עליהם, ואפילו דיוקנאות משפחתו. סדין זוגי עם דיוקנאות ביבי ושרה, סדיני ילדים עם דיוקנו של יאיר, כריות ראש עם דיוקנו של מר נתניהו וכריות הסבה עם דיוקנאות אשתו ובניו. כך גם בנוגע לסדרות של מוצרי כתיבה כמו בלוקים לכתיבה, עטים, פדים למחשב וכדומה, ועוד ועוד, כיד הדמיון הטובה על יועציו.

     אבל אם יורשה לי, אני מבקש להציע עוד הצעה אחת, צנועה. מכיוון שישראל מתמודדת כעת עם גל עולמי של יוקר המחייה ואינפלציה גואה, ומר נתניהו מתייחס אליו בקמפיין הבחירות שלו, ראוי בעיניי כי דיוקנו ודיוקן אשתו ובניו יוטבעו על מוצרי הצריכה הבסיסיים ביותר – לחם, ביצים וחלב ומוצריו. דיוקנו של מר נתניהו צריך להיות מודפס על כול תווית המודבקת על לחם אחיד, על כול קרטון חלב, על כול אריזה של גבינה, מן העממיות ועד היוקרתיות מביניהן וכמובן על גביעי הלבן והאשל, היוגורט ומעדני החלב.

     למעשה, ייטיבו מאפיות ישראל לעשות, אם יעברו לאפות ככרות לחם אחיד שחור ולבן וחלות, לחמניות ורקיקים, בדיוקנו של מר נתניהו. תהא זו מחווה יפה ומרגשת לכול אדם עמל, לאכול את לחם עוניו בדמותו של מר נתניהו, לעכלו, להטמיעו בקרבו, ואחרי כן גם לפלוט אותו כדרך כל בשר. לא לחינם אנו אומרים לילד שאנו אוהבים, 'אוי, הייתי אוכל/ת אותך מרוב אהבה!'. מנהיג לאומי בשיעור קומתו של מר בנימין נתניהו, אהוב ומוערך כול כך, ראוי שייטמע בקרב חסידיו באופן העמוק ביותר שניתן לבן אנוש לקיימו – דרך פיו ומערכת העיכול שלו ועד אחוריו.

מודעה

אילן שיינפלד

כתיבה וקריאה הן בעבורי אורח חיים וגם הכרח. אני אדם המגלה את עולמו במלים. התחלתי לכתוב בגיל ארבע-עשרה, ומאז אני כותב שירה וסיפורת, מחזות ותסריטים, ספרי הדרכה בכתיבה ועוד, למבוגרים ולילדים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.