Uncategorized

ארנון בר דוד – מנהיג או משת"פ.

התנגדות ושמחות אחרות (84).

     מנהיג נמדד לא רק ביכולתו להשיג הישגים חומריים ומעמדיים למי שהוא מנהיגם, אלא קודם כול במידת המחויבות שלו לערכיו, ביכולתו להרחיק ראות, לראות את הנולד, לטוות חזון בהתאם לערכיו ולמה שהוא רואה כעתיד לבוא – ולגייס אליו את אנשיו. מנהיג נמדד בכריזמה שלו, באותה תכונה מובהקת אך חמקמקה מהגדרה, היכולת להניע ציבור גדול מאוד אחריו, כדי להגשים את חזונו.

     ארנון בר דוד, בעברו מ"פ בשיריון, מנהל מחלקה במנהל החינוך בעיריית תל אביב-יפו, מרכז הנהגת הצופים, יו"ר ארגון עובדי עיריית תל אביב יפו ויו"ר הסתדרות המעו"ף, זכה בתפקידו כיו"ר ההסתדרות בשנת 2019. במשך השנים שחלפו מאז קצר הישגים רבים, ובהם הסכמים קיבוציים שונים, צווי הרחבה ועוד. אבל כבר בבחירות לכנסת ה-21 קרא ליו"ר העבודה, עמיר פרץ, לחבור לקואליציה בראשות בנימין נתניהו, ובשנת 2021 אף פרש ממפלגת העבודה, משום שלפי השקפתו, ההסתדרות שוב אינה ארגון המושפע ממפלגה דומיננטית אחת, ועליה לייצג עובדים מכול המפלגות.

    במרץ האחרון, כאשר הכריז יחד עם ראשי המגזר העסקי על שביתה במשק, בדרישה לעצירת ההפיכה המשטרית, חשבנו כי צמח לנו מנהיג עז נפש, שיציל את מדינת ישראל מחורבנה. אבל יום אחרי כן הסתיימה השביתה עם הודעת ראש הממשלה על השהיית תהליכי ההפיכה, מה שהתברר כהודעת כזב, שאף היא כנראה תואמה מראש עם ההסתדרות.

     היום, רגע לפני חקיקת החוק הראשון בהפיכה המשטרית, 'צמצום' עילת הסבירות, הודיע בר דוד כי חוק זה לא יהווה מבחינתו עילה להשבתת המשק, וכי זהו 'סוף פסוק' בכול הנוגע לתהייה האם ישבית את המשק, ובכך יצרף את כלל עובדי ישראל להתנגדות לשינוי אופייה של ישראל כמדינה יהודית דמוקרטית.

     יש האומרים כי החליט כך, משום שהממשלה מעכבת חתימה עמו על הסכמי שכר. יש האומרים שזה מכבר הפך לחלק מאנשי הנאשם בשוחד, במרמה ובהפרת אמונים. אינני בוחן כליות ולב, ואינני מכירו אישית. לכן גם לא אסתכן בהשערות כאלה. אבל ברצוני לומר, לך, ארנון בר דוד, דבר או שניים.

     אם אתה בונה על הסכמי שכר טובים עם משטר המרוקן את קופת האוצר לטובת המגזר הלא יצרני בישראל, אתה פושע או עיוור. פושע, מפני שבזה אתה נותן את ידך למשטר, המקדם את ההפך ממה ששאפת אליו כול ימיך. עידוד המגזר היצרני והגנה על פועלי ישראל. עיוור, מפני שאתה שם את מעמדם, קיומם וכוחם של עובדי ישראל על קרן הצבי. ההפיכה המשטרית כבר הביאה לפגיעה אנושה בכלכלת ישראל. במצב שבו, מצד אחד, הכלכלה קורסת, המשקיעים נעלמים, חברות ההיי טק מחפשות להן ארץ אחרת, ומצד שני הממשלה קורעת לגזרים את אוצר המדינה ומחלקת אותו כאתנן לשותפיה המשיחיים, האנטי ציוניים, הגזענים – אתה יכול רק לחלום על העלאות שכר של סקטורים שונים במשק. כול חתימה על הסכם קיבוצי עם שר האוצר של הממשלה הזאת כמוהו כחתימת הסכם על הקרח. המשק עומד בפני התמוטטות, חברות רבות תיסגרנה, עובדים רבים יפוטרו ויישארו בלי פרנסה, הפנסיה שלהם תיגזל בידי המדינה, ואתה תעמוד כמו אידיוט גמור בכיכר השוק, ידיך ריקות וליבך מלא נהי.

     ואומר לך עוד דבר, ארנון בר דוד. ההפיכה המשטרית הזאת תפגע בזכות ההתאגדות של עובדי ישראל, וגם בזכויות האזרח והפרט של כול אחד ואחת מהם. אנשים יאבדו את פרנסתם ואת משענתם באיגוד המקצועי, זכויות ההפגנה תישללנה מהם, גם זכות הביטוי והמאבק. האנשים והנשים שבחרו בך כיושב ראש ההסתדרות ימצאו את עצמם כנתינים מחוסרי זכויות יסוד וחסרי ביטחון קיומי, תחת הנהגתך הכושלת.

     יכול להיות שאתה נושא ונותן קשוח, כפי הנראה כך הדבר, על פי רשימת הישגיך מן העבר. יכול להיות שאתה אסטרטג מעולה. אבל אם אינך קם ומשבית את המשק כבר במוצאי השבת הזאת, לקראת יום ראשון, בו תתחיל מליאת הכנסת בדיונים על קריאה שנייה ושלישית של חוק עילת הסבירות, תרוויח בכבוד את האפשרות לקרוא לך לא רק פושע עיוור, אלא גם משת"פ.

מודעה

אילן שיינפלד

כתיבה וקריאה הן בעבורי אורח חיים וגם הכרח. אני אדם המגלה את עולמו במלים. התחלתי לכתוב בגיל ארבע-עשרה, ומאז אני כותב שירה וסיפורת, מחזות ותסריטים, ספרי הדרכה בכתיבה ועוד, למבוגרים ולילדים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Call Now Button